- •Класифікація типів уроків
- •Дидактична структура уроку
- •Суть і завдання елементів дидактичної структури уроку
- •Методична структура уроку
- •Фактори, що впливають на підготовку уроку
- •Дидактичні вимоги до уроку
- •Технологія постановки цілей Способи визначення цілей уроку
- •Способи опису цілей уроку
- •Особливості окремих видів нестандартних уроків
- •Урок-лекція
- •Урок-семінар
- •Уроки-практикуми
- •Урок-залік
- •Урок-дискусія (диспут)
- •Урок-змагання, урок-конкурс
- •Урок-гра
- •Інтерактивне навчання
- •Групові форми навчання
- •Вимоги до вчителя при проведенні нетрадиційних уроків
- •Квадратні корені
- •Підготовка вчителя до уроку, план-конспект уроку.
- •Самоаналіз уроку
- •Приклади планів-конспектів нестандартних уроків Квадратні рівняння
- •I. Оргмомент
- •II. Активізація опорних знань
- •III. Історична сторінка
- •IV. Систематизація та узагальнення знань
- •1. Метод «Карусель»
- •2. Розв'язування вправ
- •V. Самостійна робота учнів
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Геометрична прогресія
- •Хід уроку
- •II. Розв'язування прикладних задач.
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •I. Організаційний момент.
- •II. Конкурс «Представлення команд».
- •III. Конкурс «Розминка».
- •IV. Конкурс «Хто швидше».
- •V. Конкурс «Двобій між командами».
- •VI. Конкурс капітанів.
- •Розв'язання
- •Розв'язання
- •VII. Конкурс «Розв'яжи кросворд».
- •VIII. Конкурс «Естафета».
- •Розв'язання
- •IX. Підсумок уроку.
- •Приклади конспектів уроків розроблених з використання «конструктора» уроку
- •Цілі: перевірити і провести корекцію знань, навичок і вмінь з даної теми, підвести підсумок письмової роботи; розвивати вміння самостійно працювати.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
2. Розв'язування вправ
А. Усні вправи
На дошці прикріплюються картки із записаними на них рівняннями:
1) 2х2 + Зх+8 = 0;
2) 2х2 + 3х3 + х=0;
3) 2х2 +3 = 0;
4) 2х + 3 = 0;
5) 2х2 =0;
6) х2 + 2х+3=0;
7) 2х + 3х2 +8 = 0;
8) 2х2 +3х=0.
Завдання
Серед записаних на дошці рівнянь вказати номери:
• повних квадратних рівнянь;
• неповних квадратних рівнянь;
• зведених квадратних рівнянь;
• лінійних рівнянь;
• рівнянь III степеня.
Вказати значення коефіцієнтів квадратних рівнянь.
Порахувати квадратами чисел: 12, 22,32,...до152.
Б. Робота в групах – метод «Карусель»
Учні виконують завдання на великих аркушах.
Група 1
Розв'язати рівняння:
1) 16х2 =0;
2) 4х2 -8х=0;
3) 2х2-50 = 0.
Група 2
Розв'язати рівняння:
1) 4х2 + 5х+1=0;
2) 25х2 -10х+1=0;
3) 5х2 + 2х+4 = 0.
Група З
Розв'язати рівняння:
1) х2 -7х + 12=0;
2)х2 +7х-18 = 0;
3)х2+2х-35 = 0.
Після повного оберту «каруселі» учень-доповідач від кожної команди розповідає всім учням класу про хід розв'язання рівнянь.
В. Усний рахунок
За збірником А. М. Капіносова «Дидактичні матеріали для різнорівневого навчання з алгебри в 8 класі».
Неповні квадратні рівняння: вказати корені: №100, 101, 102, 103 (вибірково).
Обчислити дискримінант і вказати кількість коренів рівняння: № 104 (6 рядок). Зведені квадратні рівняння № 105 (вибірково).
Г. Творчі завдання. Робота в парах
1) Скласти квадратне рівняння за його коренями: 2 і 7.
2) Скласти квадратне рівняння за його коренями: 3 і 5.
3) Рівняння х2+pх+24 = 0 має корінь = 8. Знайти р і другий корінь.
4) Рівняння х2-7х+q=0 має корінь =5. Знайти q і другий корінь.
5) При яких значеннях b рівняння Зх2 + bх + 12=0 має один корінь?
6) Визначити підбором, при яких цілих додатних значеннях с рівняння
2х2 + 3х+с=0 не має коренів.
V. Самостійна робота учнів
За збірником Т. Г. Роєвої «Алгебра у таблицях» для 7–9 класів.
С–3–1. Диференційовані завдання на 6 варіантів
Учні індивідуально обирають складність завдання.
Учні, які самостійно не можуть виконати завдання, отримують картку-консультацію зі зразками розв'язаних рівнянь. При цьому оцінка за роботу знижується.
VI. Підсумок уроку
Ми узагальнили знання про квадратні рівняння і ще раз переконалися, що математика, як і будь-яка інша наука, не розвивається сама, всі відкриття в ній роблять люди. Так, свій внесок у розвиток учення про рівняння зробили вчені:
• Мухаммед аль-Хорезмі – про способи розв'язання лінійних рівнянь;
• Евклід і Франсуа Вієт – про розв'язування квадратних рівнянь.
Але для математиків було важливим навчитися розв'язувати кубічні рівняння – адже куби – це об'єми, а їх потрібно вміти обчислювати. Першим, хто поставив це питання і дав відповідь на нього, був видатний перський поет Омар Хайям. (Повідомлення учнів на цю тему)
Рядками своїх віршів Омар Хайяма дає мудрі поради на різні життєві ситуації.
Ці вчені, про яких ми сьогодні говорили, не обмежувалися лише математикою, вони були високо освіченими і всебічно розвинутими в різних галузях науки. До цього ж повинні прагнути й ви.