Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ФРЛ.doc
Скачиваний:
10
Добавлен:
03.09.2019
Размер:
3.13 Mб
Скачать

Хід заняття

1. Теоретичний блок.

- Що таке умовиводи?

--Які існують умовиводи?

- Поясніть структуру сілогізму.

- Назвіть основні модуси і структури сілогізму.

- Які існують основні помилки при побудові силогізму?

2 .Практичний блок

- Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

- Розв’яжіть наступні задачі \ задачі додаються\.

Практичне заняття №6.

Тема: Основи теорії аргументації.

Мета: розуміти ,що таке арґументація,її структуру та види, знати, що таке спростування, його структуру та види та вміти використовувати ці знання, насамперед, в професійній діяльності.

Хід заняття

1. Теоретичний блок.

- Що таке аргументація, її структура та види?

- Що таке спростування, його структура і види?

- Які існують правила і можливі помилки в ситуації аргументацій та спростувань?

2 .Практичний блок

- Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття..

- аргументуйте і спростуйте наступні тези \ тези додаються\.

Оцінювання аудиторної роботи:

    • присутність – 0,5б.

    • змістовна відповідь на подане запитання мін. кількість балів – 0 б; макс. кількість балів – 1,5 б.

Змістовий модуль 1.

Варіант № 1.

І РіВЕНЬ.

1. Видатним енциклопедистом стародавності був:|зміст,рація|

а) Протагор;|відбивати| б) Анаксимен; в) Арістотель.|товариства|;

2. Виберіть характерні риси східної цивілізації:

а) Наявність єдиного духовного канону життя, якому підпорядковані всі основні сфери;

б) Відносна автономність різних сфер суспільного життя;

в) Відданість новаціям, цінування нового, орієнтація на майбутнє;

г) Домінування індивідуального над загальним;

д) Відданість традиціям, цінування старого, освяченого віками, орієнтація на минуле;

е) Самозаглиблення, прагнення віддатись природному ходу речей;

ж) Домінування цілого індивідуальним;

з) Раціональне, аналітичне, логічно послідовне мислення;

и) Образний, притчовий, афористичний стиль мислення;

к) Активізм, прагнення змінювати дійсність.

3. Теорія пізнання це:

а) Аксіологія; б) Онтологія; в) Гносеологія.

4. Вихід за межі світу це:

а) трансценденція; б) екзистенція; в) іманенція.

5. Вчення, в силу якого, «все в світі відносно» є:

а) суб’єктивізмом; б) скептицизмом; в) релятивізмом; г) агностицизмом.

6. «Страждання – це загальна межа світу, кінець страждання у нірвані, шлях відмови від бажань – це шлях досягнення нірвани», основу якого релігійно-філософського вчення складають ці «чотири шляхетні істини»?

а) конфуціанство; б) буддизм; в)даосизм.

7. Філософський метод інтерпретації це:

а) діалектика; б) герменевтика; в) феноменологія.

8. Патристика – це:

а) напрямок у древній філософії; б) філософська діяльність батьків церкви;

в) заперечення філософії.

9. Центральним елементом в системі середньовічної філософії був:

а) космос; б) бог; в)гуманізм.

10. Спіноза вважав, що атрибутами субстанції були:

а) матерія і рух; б) протяжність і мислення; в) воля і дух.

ІІ рівень:

1 Розкрийте сутність кожної з функцій філософії.

2.Зробіть порівняльний аналіз різних типів відношень людина-світ в філософських парадигмах Сходу та Заходу.

3 Охарактеризуйте основні риси вітчизняної філософії.

ІІІ рівень:

1.Поміркуйте, чи є актуальною некласична філософія у наш час. Вкажіть можливі перспективи розвитку некласичного знання у майбутньому.

2.Які риси середньовічної філософії зберегли свою актуальність? Аргументуйте відповідь.