Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Metod_NR_1_kurs.doc
Скачиваний:
33
Добавлен:
19.03.2015
Размер:
240.64 Кб
Скачать

Тема 13. Відділ Жовто-зелені водорості

Мета: на прикладі конкретних представників сформувати вміння за характерними ознаками розпізнавати представників відділу Xanthophyta. Ознайомитись із найбільш поширеними родами відділу.

Лабораторне обладнання: мікроскоп, покривні і предметні скельця, препарувальні голки, серветки, піпетка з розширеним носиком, колба з водою, чашка Петрі з водою, розчин Люголя, піпетки, фільтрувальний папір.

Об'єкти: таломи Tribonema (альгологічно чисті культури), фіксовані таломи Vaucheria.

Хід заняття: перевірка контрольного завдання по темі, ознайомитись з родовими ознаками досліджуваних об'єктів, виконання завдання для індивідуальної роботи.

Завдання для індивідуальної роботи:

1. Розглянути і замалювати представників відділу Xanthophyta із нитчастим (Tribonema) та сифональним (Vaucheria) типами морфологічної стуктури тіла та підписати необхідні структури: хлоропласти, Н-подібні закінчення ниток (для Tribonema); сифональний талом, ризоїди, антеридій, оогоній (для Vaucheria).

2. Записати систематичне положення кожного об'єкта (відділ, клас, порядок, рід).

Питання для самоконтролю

1.Систематичні ознаки відділу Жовто-зелені водорості.

2.Розмноження та поширення жовто-зелених водоростей.

Питання на самостійну підготовку. Принципи поділу класу Xanthophyceae на порядки. Морфологія і систематичне положення родів Botrydiopsis, Botrydium, Heterococcus.

Завдання для самостійної роботи. Скласти таблицю типів морфологічної структури тіла евкаріотичних водоростей.

Література:

Костіков І.Ю. та ін. Ботаніка. Водорості та гриби: Навчальний посібник. – К.: Арістей, 2006. – с. 87 – 95.

Тема 14. Відділ Бурі водорості

Мета: на прикладі окремих представників сформувати вміння розпізнавати представників Phaeophyta. Ознайомитись із бурими водоростями – домінантами північних, далекосхідних і південних морів і технологічно цінними родами.

Лабораторне обладнання: мікроскоп, бінокулярна лупа, препарувальні голки, серветки.

Об'єкти: гербарні зразки таломів Fucus, зрізи через скафідії Fucus (постійні препарати), загербаризовані таломи водоростей родів Laminaria, Padina, Sargassum, Cystoseira.

Хід заняття: перевірка контрольного завдання по темі. Ознайомитись з родовими ознаками Fucus, Laminaria, Padina, Sargassum, Cystoseira. Виконати завдання для індивідуальної роботи.

Завдання для індивідуальної роботи

1. Розглянути і замалювати зовнішній вигляд талому Fucus. Підписати підошву, центральне ребро, повітряні міхури, рецептакули, скафідії.

2. Розглянути та замалювати зріз через жіночий скафідій. Підписати центральний шар із ситовидними трубками і гіфами, середній шар, коровий шар, скафідій, оогонії, яйцеклітини.

3. Розглянути (використовуючи бінокулярну лупу) і замалювати з гербарних аркушів зовнішній вигляд таломів представників родів Laminaria, Padina, Sargassum, Cystoseira.

4. Записати систематичне положення кожного об'єкта (відділ, клас, порядок, рід).

Питання для самоконтролю

1.Систематичні ознаки відділу Бурі водорості.

2.Принципи розподілу на порядки.

Питання на самостійну підготовку. Життєві цикли бурих водоростей. Практичне значення представників Phaeophyta.

Завдання для самостійної роботи. Скласти схему життєвого циклу Fucus та Laminaria.

Література:

Костіков І.Ю. та ін. Ботаніка. Водорості та гриби: Навчальний посібник. – К.: Арістей, 2006. – с. 95 – 105.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]