Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7 сынып ДЖТ МЖ.docx
Скачиваний:
607
Добавлен:
09.02.2016
Размер:
302.14 Кб
Скачать

Қысқа мерзімді жоспар№17

Пәні: Дүние жүзі тарихы

Сынып: 7

Мерзімі:

Тақырыбы:

Үндістандағы феодалдық қатынастар

Мақсаты:

Феодалдық қатынастың орнауы. Гупта мемлекеті туралы толық мағлұмат беру.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын, тарихи ұғымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабілеттерін дамыту

Бағалау критерийлері:

Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер:

Диалогтық оқыту, ақыл тасы

Сабақтың барысы:

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

Түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ауызша мадақтау

АКТ

стикерлер

2 минут

4 минут

Оқушыларды топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау

  • Ежелгі Қытай мемлекетінің шаруашылығы, қолөнері қалай дамыды?

  • Қытайдың саяси құрылымы. Императорлық әкімшілік басқару жүйесі қандай болды?

  • Ежелгі Қытай мемлекетінде қандай діндер үстемдік етті?

  • Қытай феодалдық мемлекетінің мәдениеті қалай дамыған?

  • Ұлы Жібек жолының негізгі бағыты қандай болды? Неге Жібек жолы деп аталды? Ұлы Жібек жолы қазақстан жерінің қай өңірімен өтті?

Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады

«Ақыл тасы»

Мадақтау арқылы ынталандыру

Бағалау парағы

Тақырыпқа байланысты суреттер

«Ақыл тасы»

Таныстырылым

2 минут

Тақырып бойынша қысқаша түсінік беру

Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді

Ақыл тасы

Бағалау парағы

АКТ

Ақыл тасы

Негізгі бөлім

20 минут

Джигсо әдісі

Мәтінмен жұмыс

  • Қала, қолөнер және сауда

  • Фарфор өндірісі

  • Ү-ІХ ғасырлардағы Қытай мәдениеті

  • Өнер, дебиет, ғылым

  • Халық емшілігі

  • Ян Цзянь мен Ян Гуан император сарайында кітапхана жинақтады. Қытайда каллиграфиялық жазудың негізі қаланды. Қытай мәдениеті будда идеологиясының ықпалында дами бастады. Будда шіркеуінде және оның маңында Будданың бейнесін салу, пагода тұрғызу (бірнеше қабат биік мұнаралар) қолға алынды.

Оқушы орындау керек

Сұрақтар қояды, жауап береді

Жұптық, жеке жұмыстар атқарады

Белсенді топты мадақтау

Бағалау парағы

Дүние жүзінің саяси картасы

А4 форматтағы қағаздар

5 минут

Жаңа сабақты қорытындылау

  • Әлеуметтік касталар- брахман, кшатрий, вайший, шудра.

  • 1526 жылы Әмір Темірдің шөбересі Бабыр Ауғанстан арқылы Үндістанға шабуыл жасап, Дели қаласын өзіне бағындырды. Дели қаласын жаулап алғаннан кейін Бабыр шах (император) деген атақ алады. Солтүстік Үндістан жерінен 100 мың әскер жинап, Бихар және Бенгал жерін бағындырып, Ұлы Моғол империясын құрады.

  • Қала, қолөнер және сауда

Дүние жүзінің саяси картасымен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Бағалау парағы

Оқулық

Тақырыпқа байланысты суреттер

АКТ

Қорытынды

10 минут

Суммативті бағалау

Рефлексия жасау

Үйге тапсырма

Оқушы өзін-өзі бағалайды

Рефлексия

Жиынтық бағалау

Рефлексия

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]