Заняття
.doc
КОНСПЕКТ
пробного заняття
з розділу « Чарівні фарби і талановиті пальчики»
Тема: «Великдень» (малювання писанки)
заняття проведене: 9 квітня 2015 року
у групі дітей середнього віку
дощкільного навчального закладу №17
студенткою ІІІ курсу
факультету педагогіки, психології та соціальної роботи
напрям підготовки «Дошкільна освіта»
Ротарь Юлією Валеріївною
Оцінка_________
Керівник практики___________ Ю. В. Журат
Вихователь-методист___________ Л. О.Цихоцька
Вихователь___________ Л. М. Петрова
Тема: «Великдень» (малювання писанки)
Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з народним декоративно-вжитковим мистецтвом, зокрема з писанкарством; удосконалювати технічні навички роботи гуашевими фарбами, продовжувати вчити дітей передавати особливості образу кольоровою гамою; заохочувати самостійно обирати і створювати орнаменти на вирізаних з паперу силуетах писанки; розвивати творчість увагу, зосередженість, самостійність, трудові та технічні навички у декоративному малюванні; виховувати патріотизм, інтерес і повагу до праці народних умільців.
Обладнання: фарби гуаш, пензлі, підставки під пензлі , серветки , зразки писанок, заготовки писанок і кошик із писанками.
Хід заняття
Вступна частина
Коригуючи гімнастика для очей.
Вихователь:Добрий день, діти! Подивіться один на одного і посміхніться, щоб ми з посмішкою і гарним настроєм провели сьогоднішнє заняття.
Сьогодні у нас незвичайне заняття. А про кого буде йти мова, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.
Сяду я тихенько
Розпишу яєчко
Сонечко вшаную,
Квітку намалюю
Та на щастя людям
Потім подарую.
(писанка)
Основна частина
Вихователь:Діти ,через декілька днів в нас свято ,яке називається Пасха.Це свято святкує кожна українська родина. Кожна сім’я має свої звичаї і традиції святкування цього свята.Вся родина разом збирають кошик і кладуть туди саме найважливіше. Це хліб який називається паскою, молочні і м’ясні вироби, солодощі, фрукти і обов’язково свічку і писанку.Потім всією родиною йдуть до церкви освячують цей кошик і йдуть додому , щоб пообідати цією освяченою їжею із кошика.
Діти в мене на столі лежить кошик , а в ньому писанки давайте розглянемо ці писанки.
Діти, які писанки?
Діти: Овальні.
Вихователь: Які вони на дотик?
Діти: гладенькі.
Вихователь: А чи гарно розмальовані ці писанки?
Діти:Так
Вихователь: А що на них зображено?
Діти: Квіти, крапочки…
Пальчикова гімнастика
Пальчику, пальчику,
Де ти бував?
Я з цим братом в ліс ходив,
А з цим братом борщ варив,
З цим я кашки скуштував,
А з найменшим заспівав.
Вихователь: - Діти я вам покажу, як малювати писанку , а потім ви спробуєте, намалювати таку саму писанку.
Заключна частина.
Вихователь - Молодці, діти, ви сьогодні гарно працювали. А тепер давайте покладаємо ваші роботи, на виставку, щоб ваші батьки побачили як ви навчилися малювати чудові писанки.
Діти , а про що ми сьогодні на занятті з вами говорили?
Що вам найбільше сподобалось?
А , що ми з вами малювали?
Як називається свято яке буде через декілька днів?