- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №4
- •Хід заняття
- •5 Семестр Практичне заняття №1
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •6 Семестр Практичне заняття №1
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №2
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №3
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №4
- •Хід заняття
- •Практичне заняття №5
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль іі. Методика роботи з дітьми та підлітками групи ризику.
- •5 Семестр
- •Методи навчання:
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам (4, 5 семестр)
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам (6 семестр)
- •Методичне забезпечення:
- •Література
- •Ресурси
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Завдання психокорекційної роботи з дітьми-жертвами родинного насилля.
2. Етапи психокореційного супроводу дітей, що потерпають від жорстокого ставлення.
3. Кризисна інтервенція.
4. Рекомендації щодо розвитку у дітей навичок позитивного підкріплення (підтримки).
ІІ. Складіть рекомендації для батьків, педагогів та дітей з метою профілактики насильства. Оформіть у вигляді флаєра.
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Практичне заняття №4
Тема: Психологічна підтримка та реабілітаційні програми для дітей-інвалідів, дітей, які хворіють хронічними соматичними захворюваннями, СНІДом та ВІЛ-інфіковані. (2 год.).
Мета: визначити зміст психопрофілактичної та реабілітаційної роботи практичного психолога, соціального педагога з дітьми-інвалідами , дітьми, які хворі на СНІД або ВІЛ-інфіковані. Вправляти професійні навички.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Особливості побудови психокорекційних та програм підтримки дітей інвалідів.
2. Зміст психокорекційної роботи з дітьми, що хворіють СНІДом або ВІЛ-інфіковані.
3. Організація діагностичної, корекційної та профілактичної роботи з дітьми та підлітками означеної категорії групи ризику.
ІІ. Оберіть реабілітаційну програму з категорією осіб означеної групи ризику та надайте їй детальну характеристику. Яким вимогам має відповідати фахівець, що здійснює реабілітацію? (законспектуйте)
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали
за виконання практичного завдання – 2 бали.
Практичне заняття №5
Тема: Соціально-психологічна підтримка дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування, дітей, які перебувають у закладах соціальної допомоги та підтримки (безпритульні та бездоглядні діти). (2 год.).
Мета: визначити зміст соціально-психологічної підтримки та супроводу практичним психологом, соціальним педагогом дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування, дітей, які перебувають у закладах соціальної допомоги та підтримки (безпритульні та бездоглядні діти). Вправляти професійні навички.
Хід заняття
І. Обговорення наступних питань:
1. Особливості організації діагностичної, корекційної та профілактичної роботи з дітьми, що потрапили до закладів соціальної допомоги та підтримки.
2. Зміст психопрофілактичної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, що позбавлені батьківського піклування.
ІІ. Аналіз реабілітаційних програм.
Оцінювання:
за відвідування, активну роботу на занятті – 1 бал
за відповіді на теоретичні запитання – 2 бали
за виконання практичного завдання – 2 бали.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ – 29 б.
4 семестр
Змістовий модуль І.
Теоретичні засади поняття «Група ризику». Види груп, їх характеристика.
1. Законспектуйте які відмінності мають діти, що хворіють СНІДом та ВІЛ-інфіковані. Визначте які умови необхідно створити з метою здійснення повноцінного розвитку дітей-інвалідів та дітей, що хворіють хронічними соматичними захворюваннями.
2. Підготуйте реферат за темою «Алкогольна та наркотична залежність дітей та підлітків як психологічна проблема».
3. Твір-міркування «Дитина-сирота! Хто винен? Що робити?»
4. Розв’яжіть психологічну задачу. Дайте відповіді на запитання: «Які заходи необхідно здійснити? Як? З ким? Кому? та ін.»
«Хлопчика 5 років, до старшої групи дитячого садка, як завжди, привів батько, який не працює та займається вихованням сина. Вихователь звернула увагу на синці в області очей, лоба та шиї хлопчика. Дитина пояснила походження побоїв тим, що мама його вчора побила та пошкрябала, коли він лягав спати.
В родині хлопця не зовсім звична ситуація – гроші заробляє мати. Вона часто приходить додому пізно, коли син вже спить. Напередодні хлопчик дочекався повернення матері, але спілкування з мамою не вийшло, так як мати прийшла роздратована та втомлена від неприємностей на роботі. Хлопчик розігрався у ліжку, ось мати його й побила.»